Mis on aluspesu materjal?

- Aug 15, 2019-

Aluspesu tähistab hästi liibuvaid rõivaid, sealhulgas vest, aluspüksid, lühikesed püksid, rinnahoidjad jne. Alusrõivad tähistavad riideid, mida kantakse muudes riietes, tavaliselt nahaga otseses kokkupuutes. See on tänapäevaste inimeste üks asendamatuid rõivaid. Aluspesu materjal võib jagada kolme kategooriasse: siid, puuvill ja kunstlik keemiline kiud.

Aluspesu materjali võib jagada kolme tüüpi:

Siiditükid ja materjalid on suurepärased, ilma staatilise elektrita, samal ajal imab see higi ja hingab õhku.Ainus probleem on see, et seda pole lihtne puhastada ning seda tuleb käsitsi õrnalt hõõruda või kuivpuhastada.

Puuvill imab higi, hingab õhku ja hoiab sooja, muutes selle kandmise mugavaks. Keemiliste kiudude lisamisel puuvillale, eriti aluspesu kohandamiseks, on toetav toime ja see pole tülikas.

Keemiline kiud muudab looduslikust materjalist, näiteks siidist, puuvillast, kanepimaterjalist, ka tihedalt sobivate riiete materjaliks ka kunstliku keemilise kiu, mis pole tingimata halvem kui teised kvalitatiivsed materjalid.

Riietusmaterjalide vaatenurgast on mitu valikut:

A. puuvill: hingav, seda on lihtne värvida ja printida, nii et enamik tüdrukutüdrukute aluspesu on valmistatud sellest materjalist, et luua nooruslik atmosfäär.

B. Polüester: viimastel aastatel edukalt välja töötatud polüester-mikrokiud, millel on hea niiskuse imendumine ja mugav kanda, on aluspesudes laialdaselt kasutatud.

C. nailon: see sünteetiline kiud on tugev ja ei deformeeru kergesti. Enamik vööpaelu on sellest valmistatud. Nylon on nüüd lisatud mitut tüüpi aluspesu.

D. spandex: seda elastset sünteetilist kiudu kasutatakse hõlpsa liikumise korral sageli rindkere pandlana. Nüüd kasutatakse spandeksi ka aluspesu pitsides, üliõhukese rinnaga ja õmblusteta aluspesu.

E, lükra: alguses kasutati dupont'i ettevõtte väljatöötatud lükrat kitsa aluspesu kummi asendamiseks, selle omadused on elastsed, mugavad kanda ja toetava jõuga, nüüd kasutatakse seda tavaliselt aluspesudes, pükstes, sokkides, mis võib muuta aluspesu lähedasemaks - sobivad, pole deformeeritavad, sukkpüksid ei ole hõlpsasti kortsud .LYCRASOFT on kaks korda elastsem kui tavalised elastsed kiud ja seda kasutatakse nüüd korsettides.

F. Siid: tänapäeval valmistatakse aluspesu siidist laiemalt, millele on lisatud prantsuse pitsi või Šveitsi tikandeid.

G, TACTEL: kerget ja läikivat ning lükraga segatud TACTELi kasutatakse tavaliselt jumpsustes ja aluspükstes. Jalatsite soojemaks hoidmiseks kasutatakse retuusides ka uut kiudu nimega NYLSTAR.