Rõivatööstus on saanud keskkonna suursaadikuks, kes valmistab kookosjäätmetest kangast

- Aug 21, 2019-

Keskkonnateadlikkus on tõusuteel. Kuna maailma suuruselt teine loodusvarade tarbimis- ja reostustööstus, muutub rõivatööstus samuti aasta-aastalt bambusest, marihuaanast ringlussevõetud plastideni. Nüüd kasutab Austraalia biotehnoloogiaettevõte Nanollose kookosjäätmeid taimevabade sünteetiliste kangaste väljatöötamiseks, mis on puhtamad kui puuvill.

Koduriiete kodurõivaste ettevõtted tekstiilkiust koduriiete tarnimine

Rõivatööstus väidab, et on kõige saastavam tööstusharu, sest tekstiilide valmistamiseks kasutatavad toorained kuluvad harimiseks palju põllumajandusmaad, rääkimata järgnevatest protsessidest, kus kahjurite kõrvaldamiseks kasutatakse palju kemikaale, töödeldakse kiude ja raisatakse palju jäätmeid väärtuslikku vett.

Nüüd rõivakangas kasutatavatest kunstkiududest, mis tuleb lugematutest puudest maha lõigata, tükeldada ja ohtlike kemikaalidega töödelda, kulub 2700 liitrit vett ehk umbes kaks ja pool aastat, et teha puuvilla jaoks piisavalt puuvilla. T-särk, ütles Nanollose president Alfie Germano.

Ühekordne kultuur kujundab meie visatavaid, ühekordselt kasutatavaid ostuharjumusi, eriti rõivaid, ja me mõtleme harva ressursside raiskamisele selle taga. Kultuuri muutmiseks üritavad disainerid välja töötada uusi tekstiile, sealhulgas Aniela Hoitink, Hollandi disainer seene seeneniidist valmistatud kangad, mille saab ära visata ja lisada otse kompostihunnikusse.

Kuid kas meil on võimalus kanda uusi riideid puid raiumata? Võib-olla. Nanollose arendab nüüd eksklusiivset tehnoloogiat orgaaniliste kookosjäätmete sünteetilisteks kiududeks muutmiseks nimega Nullarbor, mis on demonstreerinud esimesi terviklikke mittetaimelistel kangastooteid.

Seda tüüpi kiudaineid võib tegelikult nakatada mikroobide kääritamisel "," väikesed mütsid "teatasid, et ettevõtte" kääritamismood "kontseptsioon sai alguse 2006. aastal, ettevõtte asutaja Gary Cass on endiselt põllumajandusteadlane ja viinamarjatootja, tehes kõigepealt partii halba veini , ja siis leidis, et saab käärida kuivadeks nahamaterjalideks, asutatud 2014. aastal, Nanollose ettevõte lõpuks.

Lisaks kookosjäätmetele võiks uus tehnoloogia muuta veini-, õlle- ja muu joogitööstuse jäätmed kiudaineteks, välistades vajaduse investeerida suures koguses maad, pestitsiide ja niisutusvett.Nanollose on PT Supraga allkirjastanud vastastikuse mõistmise memorandumi. Natami Utama, Indoneesia toidutootja, et hankida suurtes kogustes kookosjäätmeid ja masstoodanguna kunstkiudu.