Õpetage, kuidas eristada siidikangaid.

- Jul 22, 2019-

Ühiskonna arengu ja inimeste õitsengu tõttu ei ole inimeste elunõuded enam põhitoit ja -rõivad. Selle asemel taotlevad inimesed tänapäeval kvaliteeti ja naudingut.Näiteks kõige elementaarsem rõivavalik, selle asemel et lihvimist ja odav jäme linane kangas, mugavate ja hingavate siidikangaste kasuks.Aga puhta siidikanga hind on suhteliselt kallis, turgu on raske halbade ärimeeste kiuslikust vältida, laskem toota palju kahjumeid, kuidas peaksime siis sedalaadi vältima Järgnev tutvustab teile üksikasjalikult siidikanga identifitseerimise meetodit.

Enne nende eristamist peame välja selgitama, millised siidikangad on saadaval. Praegu võib turu jagada kangakorralduse, töötlemistehnoloogia ja siidi välimuse järgi 15 kategooriasse.

Ketrus 2. Krepp 3. 4. Satin twill 5. 6. Lõnga ROM 7. Vill 8. Jin 9. Marli 10.? 11. Ge 12. Didi 13. Siid 14. Siid 15 maali (hetk)

Kõik 15 kategooriat jagunevad erinevateks tekstiilimeetoditeks või erinevateks kasutusviisideks. See artikkel ei ole liiga üksikasjalik. Huvitatud partnerid saavad asjakohaste materjalidega ise tutvuda.

Suurem osa turul olevast tegelikust siidist on puhas siidiuss siidkangas ja seda saab jagada õhukeseks, keskmiseks ja paksuks.Kangas on vastavalt tootmisprotsessile jagatud kaheks värvimiseks ja trükkimiseks. Pehme ja sile tekstuur, pehme ja kerge käsi, värvikas värv, lahe ja mugav kanda.Kasutatakse peamiselt suvesärgi, öösärgi, kleidi kanga ja pearätina jne.

Puhas siid

Kangamaterjalide identifitseerimine

Toote identifitseerimisnumber

Kodused siidid ja satiinid kannavad Hiina siidikorporatsiooni formuleeritud ühtset tootenumbrit. Tootenumber koosneb viiest araabia numbrimärgist ja esimene number vasakul näitab mitmesuguseid materjale: kogu siidikangas (sh mooruspuu siid ja kedratud siid) on "1", keemilisest kiust kangas on "2", segakangaks on "3", tussahi kangaks on "4", visioonikangaks on "5", põimik (sealhulgas atsetaatsiidikangas) on "6" ja tekk on "7".

Puhas siidikangas on elegantse pärlmutrina, pehme ja elegantse tundega; keemilisest kiust kangas läige on särav, pimestav, tundub jäik. Kuigi mõned siidist kangad tunduvad pehmed, kuid siidikarvad on tumedad, pole pärlmutter. Siidist eristavad rõivaesemed või kleit, kui tahetakse otsustada, kas tegemist on ehtsa siidi, puuvilla, kanepi, villa või keemiliste kiududega, tuleb seda hinnata kogemuste põhjal. Nii pikaajaline kokkupuude igasuguste kangamüüjatega, õmblustöölistega, tähtajaline kontakt ja rikkalikud kogemused saavad määrata, milliseid kanga tooraineid on. Kuid sünteetilisi kiude on tänapäeval küllaga.Polüamiidist, dakronist, viskooskiust ülitäpse siidi ja vormitud siidi saab muuta siidimulatsiooniks, piisab võltsimisest, ainult käsi on keeruline selle ehtsust kindlaks teha.Seega on vaja kasutada mitmesuguseid meetodeid, põhjalikku analüüsi ja uurimistööd, jõuda täpsele järeldusele.Nendena: põlemise identifitseerimine, mikroskoobi tuvastamine, lahustumise tuvastamine, hemilise värvimise tuvastamine, sulamistemperatuuri erinevuste tuvastamine ja infrapunaspektri tuvastamine ja nii edasi.Niisiis pole tarbijatel vajalikke katsetingimusi, kuidas tuvastada siidi autentsust?

Siin on kaks lihtsat viisi, kuidas seda teha:

(I) tunnen visuaalset mõõtmismeetodit

(1) visuaalne kontroll, tõeline siidist pärlmutter läige, pehme läige.Ja keemilise kiu kangas läige ei ole udune, hele ja pimestav.

(2) sihvakas ja pikk siidkiud, lühike puuvillakiud, vill lokkis.Keemilise kiu ühtlus on hea.

(3) tundmismeetod: siid on naha lähedal pehme ja mõnus.

(2) põlemismeetod

(1) siid põletab suled põlemisel, põlemist on raske jätkata, iseeneslikult kustub. Lühike, rabe, kohev, must.

(2) kunstlikku siidi (viskooskiudu) põletav paber, mis on segatud keemilise lõhnaga.Väga kiire järelpõletus.Luba lisaks tuhavabale valgusele ka väike kogus halli musta tuhka.

(3) puuvillakiu ja polüestrikiu põletamisel on väga nõrk magus maitse, mitte otseselt ega aeglaselt, kõva ümmargune tuhk, helmesarnane.

(4) puuvilla ja kanepi lõhnav põletav paber, tuhk on pehme, must hall.

(5) vill põleb nagu siid. Visuaalselt võite öelda erinevuse.

Iidsetel aegadel siid, kuna selle kõrge hind ja madal toodang on olnud kuningliku või üllase "siidikuninganna" maine eksklusiivsed kangad, annavad tänapäevased inimesed sellele "tervisliku kiu" maine. Siidiriietuse kandmine võib takistada ultraviolettkiirgus ning suurendavad naharakkude elujõudu, soodustavad naharakkude ainevahetust samal ajal mõnel nahahaigusel on hea abistav ravitoime, seega on siidiriiete kandmine muutunud tänapäevaseks trendiks.