Särgi klassifikatsioon (1)

- Sep 24, 2020-

Särgi klassifikatsioon (1)

stiil

Briti särk

Briti särgid on ka meie kõige tuttavamad stiilid. Enamik tavalisi särke on tänapäeval sündinud Briti stiilis, kuid maailmas populaarse Ameerika kultuuri mõju tõttu on turul levinud särgistiilid pigem Ameerika stiilid, näiteks suuremad varrukad ja lahtised riided. Keha suurus, seega on raske näha Suurbritannia särki, mis oleks tõesti kohandatud. Briti särgid on stiili poolest ametlikud särgid.

Ameerika särk

Ameerika särkidel on samad omadused kui Ameerika ülikondadel. Nad on lõdvemad, paksude varrukate ja rasva kehaga. Nad ei pööra tähelepanu keha kõveraga sobivale rätsepale. Ameerika tavalise särgi kaelarihmal on kraeotsaga nupp, mida kasutatakse kraeosa nööbiga vaatevälja keskele kinnitamiseks. Rangelt võttes ei saa Ameerika särkide stiili pidada ametlikeks särkideks, vaid see sobib pigem puhkusepuhkuseks või kodusärkideks.

Prantsuse särk

Prantsuse särke peetakse kõige elegantsemateks ja üllasemateks särkideks. Nad on tuntud oma kaunite volditud varrukate ja mansetinööpide poolest. Neid kasutatakse peamiselt pidulike rõivaste sobitamiseks. Prantsuse särkidel on kuus põhiomadust:

1. Prantsuse särgi krae on 8 mm kõrgem kui tavalisel särgil, et särgi kaelus oleks kõrgem kui ülikonna krae.

2. Prantsuse särgi kraeotsa taga on varjatud soon spetsiaalse metallist kaelarihmade sisestamiseks, et krae oleks sirge.

3. Prantsuse särgid on peenemad kui Ameerika, Suurbritannia ja Itaalia stiil. Nad on kuulsad prantsuse virnastatud varrukad. Prantsuse särgi mansettide paksenenud osa on kaks korda pikem kui tavalisel särgil. Pikem osa tuleks kandmisel ümber pöörata ja seejärel asetada ühendamist vajavad avad paralleelselt ja kinnitada selle kaudu peene mansetinööpidega.

Neljandaks rõhutab prantsuse särgirätsepatöö tihedat istuvust, selga ei voldita (särgi laiendava efekti lõpuleviimiseks tuginege täielikult rätsepale), luues sihilikult sihvaka ja elegantse joone. See on spetsialiseerunud isegi erinevatele kehastiilidele, nagu näiteks talje salendav sari.