Tavaliste riidekangaste dentifitseerimismeetodid

- Jul 09, 2019-

Inimese evolutsioonis on olnud palju leiutisi. Meie esivanemad, suured apsakad, läksid alasti õppimisest tulekahju õppimiseks ja oluliste osade katmiseks lehtede või loomade karvadega. Kaasaegse moodi rõivaste jaoks välja töötatud rõivad võivad olla sügavalt kaevandatud terve mõistuse luudesse.Aga nüüd seal on kümneid kangaid turul, mis viib selleni, et paljud inimesed ei tea, millist kangast nad kannavad, või milline kangas on neile sobivam, järgnevalt tutvustatakse tavalise kanga identifitseerimismeetodit elus.

Puuvillane ja kanepikiud

Puuvillakiud ja kanepikiud põlevad lihtsalt leegi lähedal, põlevad kiiresti, leek on kollane, sinine suits. Erinevus põlemisel tekkivast tuhast ja tuhast tuleneva tuha vahel on selles, et puuvilla põlemine eraldab paberilõhna, kanep põlemisel eraldub puidutuha lõhn; Põlemisel on puuvillal väga vähe pulbrituhka, mis on must või hall, samal ajal kui kanep tekitab vähesel määral valkjat tuhapulbrit.

Villakiud ja siid

Juuksed kohustuvad tulega, et mull põleks, kui mull on põlemiskiirus aeglasem, saatke välja juukseid põletav hais, pärast tuha põletamist on rohkem musta sibulakujulist tera, sõrme surutakse nimelt katki.Siim tõmbab tulekahjus palli sisse. . Põleb aeglaselt särava heliga ja annab põletavate juuste lõhna. Pärast põletamist muutub see tumepruuniks väikeseks tuhaks.

Nailon ja polüester

Polüamiidkiud, leegi lähedal, mis kiiresti kahaneb ja sulab valgeks želatiiniks, sulava ja põleva tilga ja mullina leegis põlemisel, kui leeki pole, leegi jätmisel on tulekahju jätkumine keeruline, eraldab selle maitset, pärast valgust jahutamist pruuni sula ei ole kerge lihvida.Polüestri teaduslik nimetus polüesterkiud, kergesti süttiv, kokkutõmbuva leegi lähedal, põleb sulades ja suitsu ajal, oli kollane leek, saatis aromaatse lõhna, põletas tuha musta pruuni kõvaploki jaoks sõrmed võivad katki minna.

Akrüülkiud ja polüpropüleenkiud

Akrüülkiud teaduslik nimetus polüakrüülnitriilkiud, tule lähedal pehmendav sulamine, tulekahjusuits, leek on pärast kiiret põlemist leegist valge, levitab liha põlemisel mõru lõhna, põletab ebakorrapärase musta kõvaploki tuhka, käsi väänab habras.Polüpropüleenkiud , kokkutõmbuva leegi lähedal tuleohtlik, tuleohtlik, põledes aeglaselt ja suitsu moodustades, kollane, sinine leek, mis eraldab nafta lõhna, põletades tuhka kõvade ümmarguste helekollasete pruunide osakeste jaoks, käe keerdumine on kergesti purunev.

Vinüül ja klorofiber

Polüvinüülformaliin (pva) kiud, mida pole kerge süttida, leegi lähedal kahanev kokkutõmbumine, põletades vähese leegi pealmist osa, kuni kiud sulavad želatiinseks leegiks, seal on paks must suits, tekitab mõru lõhn, põleb vasakul mustad helmed, saab sõrmedega purustada.Polvinüülkloriidkiud, raskesti põletav, tulelt kustutatakse, leek on kollane, alumine ots roheline valge suits, tekitage terav happeline happe maitse, pärast tuha põlemist on mustpruun ebakorrapärane kõva blokeerida, sõrmi pole kerge katki keerata.

Spandex ja fluorosüsinik

Spandexi teaduslik nimetus polüuretaankiud, põlemistule lähedal põleva leegi lähedal on sinine, jättes tule jätkuvaks sulamiseks, eraldades erilist ärritavat lõhna, põletades tuhka pehme koheva musta tuha jaoks.Floni teaduslik nimetus polütetrafluoroetüleenkiud, ISO organisatsioon ütles, et see on fluoriidkiud, leegi lähedal ainult sulav, raskesti süttiv, ei põle, leegi serv on sinine ja roheline karboniseerumine, sulamine ja lagunemine, mürgine gaas, sulatades kõvade ümmarguste mustade helmeste jaoks.Fluorkiud on tavaliselt kasutusel tekstiilitööstuses kõrgtehnoloogiliste õmblusniitide valmistamiseks.

Viskooskiud ja vask ammooniumkiud

Viskooskiud on tuleohtlik, põlemiskiirus on väga kiire, leek on kollane, saatke põleva paberi lõhn välja, kui tuhka on vähe, näidake sileda keerdlindiga kerget tuhka või valkjat peent pulbrit. Vask ammooniumkiust üldnimetus tiiger kapok, lähedal leek, mis põleb, põleb kiiresti, leek on kollane, eraldades estrihapet, tuhka on väga vähe, ainult mõni hall must tuhk.

Ülaltoodud on kõige otsesem ja hõlpsam viis tule tuvastamiseks.Kõik, mida peate tegema, on joonistada lõime ja koelõngaga riidest lõngast rõivas õmbluse serva ja süüdata see tulega. Jälgige leegi põlemist, lõhnage riide lõnga lõhna pärast põletamist ja vaadake järelejäänud jäätmeid pärast põletamist, et otsustada, kas see on kooskõlas riide vastupidavusmärgisel märgitud kangaga.