Laste kulumine on muutunud tugevaks mootoriks rõivatööstuse arendamiseks

- May 06, 2019-

Tuginedes tarbimise parandamise edendamisele ja kahe lapse poliitikale, eeldatakse, et Hiina laste rõivaste tarbimine säilitab suhteliselt kõrge kasvumäära ja turu suurus peaks 2017. aastal ületama 150 miljardit jüaani. - laste rõivatööstust ja investeerimisväljavaateid alates 2016. aastast kuni 2021. aastani, mille on välja andnud Hiina äritööstuse uurimisinstituut, on laste rõivaturg muutumas rõivatööstuse kasvupunktiks taustal, mida täiskasvanute rõivaturg kipub olema küllastunud.

Nõudluse kiire kasv

Laste rõivaturg hõlmab peamiselt 0-14-aastaste inimeste rõivaid. Vastavalt vanuse ja kõrguse erinevusele saab seotud tooteid jagada lastele vanuses 0–3 aastat ja lastekulusid vanuses 4-14 aastat. Toodetüüpide järgi võib neid jagada hüpikaknadeks, mantliteks, püksideks, t-särkideks, kingadeks jne. Kahe lapse poliitika tõstatatud imikute ja laste arvu kasv ja tarbimise parandamine on andnud võimaluse laste rõivaturu laiendamiseks.

13. viieaastane kava nõuab „kahe lapse poliitika täielikku rakendamist”. Alates 2013. aastal kahe lapse poliitika osalisest avamisest on Hiinas sündinud vastsündinute arv hakanud kasutama kiiret kasvu. Kahe lapse poliitika täielik rakendamine võimaldab vastsündinute arvu säilitada või isegi ületada praegust kõrget kasvumäära. 2013. aasta teisel poolel tõi kahe lapse poliitika osalise avamise poliitika kaasa laste uue tarbimise. riided, millest enamik peegeldati imikute ja väikelaste riietuses. 2016. aasta lõpust kuni 2017. aasta alguseni hakkab Hiina vanemate laste rõivaste tarbimine kiirenema.

Samas lõi leibkondade sissetulekute ja tarbimise kasvu kasv soodsad tingimused laste rõivaturu tarbimiseks. Statistika näitab, et 2015. aastal jõudis Hiina elanike kasutatav sissetulek elaniku kohta 21 966 jüaanini, kasvades 8,9 protsenti. Lisaks sellele saavutasid linna- ja maaelanike kasutatavad tulud ja elaniku kohta tarbimiskulutused elaniku kohta ühe elaniku kohta suhteliselt kiiret kasvu võrreldes eelmise aastaga. Seda toetades on linnade ja maapiirkondade elanike kasvav tarbimisvõime andnud tagatise. imiku- ja lastetööstuse heaolu.

Praegu kasvab 80-aastaste ja 90-ndate aastate pärast vanemate rühmas nende osakaal. Nende hea majanduskasvu keskkond, kõrgemad nõuded elukvaliteedile ja lastele 4 + 2 + 1 perekonna põhistruktuuri poolt määratud tarbimiskulutused on aluseks kahe põlvkonna jõukuse kogumisele, mis pidevalt suurendab ja edendab tarbimist. nõudlus väikelaste ja laste kaupade järele.Nad eelistavad oma lapsi moodsa ja ilusa väljanägemisega ning sageli valivad oma lastele uusi riideid. Hiina laste tootmisharu uurimiskeskuse uuringu kohaselt moodustab 80% perede laste kuludest 30% ~ 50% perekonna kogukuludest ning imikute ja laste tarbimine on muutunud oluliseks peretarbimise objektiks.

Tööstus alustas hilja ruumi

Võrreldes meeste riietuse, naiste rõivaste ja muude täiskasvanute rõivakategooriatega alustas Hiina laste rõivatööstus hilja, turu kasv on palju laiendatav.

Käesoleva aasta esimeses kvartalis kasvas tarbekaupade jaemüük kokku 9,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, vähenedes 0,4 protsendipunkti võrra võrreldes 2015. aastaga. Majanduslanguse ja nõrga nõudluse tõttu oli rõiva üldine kasvutempo. Tööstuse aeglustumine.Väga nõudluse kontekstis on laste rõivatoodete turu kiire kasv eriti särav.

Aastatel 2014–2015 vähenes Venemaa siseturg müügi järsult. Sportmaster grupp avas 12 Sportmaster kaubamärgi kettkauplust ja 19 O 'stin kaubamärgi kett kauplust Hiinas (Sportmaster grupi brändi põhitähelepanu on keskastme vabaajarõivastel).

Sportmaster allikad ütlevad, et Hiina on kõige atraktiivsem turg Aasias. "See on suur, kiiresti kasvav turg ja me peame konkureerima globaalsete kaubamärkidega," ütles ta. Samuti on Hiina turulepääsu takistusi vähem kui teistes Aasia turgudel.

"Sportmasteril on Hiinas praegu kümneid jaemüügiettevõtteid. Ilmselt on nende laienemisstrateegia olnud väga edukas ja viie aasta jooksul oli ettevõttel Hiinas rohkem kauplusi kui oma jaekauplused," ütles Nigmatullin.

Venemaa Carlo Pazolini grupp, kes alustas 1991. aastal luksuslike kõrgekvaliteediliste jalatsite ja aksessuaaride valmistamist, on 70% oma tootmisest Euroopast China.It pannud Pekingis ja ütleb, et see avaneb rohkem Hiinas.

Keskenduge India turule

2016. aasta jaanuaris ütles Venemaa ettevõtte AFK Sistema president Vladimir Yevtushenkov, et ettevõtte moekaupade kontseptsioon Group Group on loonud partnerluse India Tata grupiga, et müüa Venemaal valmistatud riideid Tata Grupi hiljuti käivitatud e-kaubanduse platvormi kaudu TataCliq.

AFK Sistema insaiderite sõnul ei ole selget strateegiat jaemüügi laiendamiseks, kuigi ettevõte on huvitatud Aasia turust. Kontserni kontserni koostöö India e-kaubanduse platvormiga loetakse pilootprojektiks, mis määrab kontserni kontseptsiooni. edasine laienemisstrateegia.Sistema ostis 2014. aastal kontserni Group kontserni 40% osaluse.

Teine Venemaa rõivamärgis SELA on edukalt sisenenud India turule. Ettevõte müüb oma kaubamärgiga rõivaid internetis partnerluse kaudu kahe peamise e-kaubanduse platvormiga, Amazon ja Myntra.